Spotkanie AS Roma kontra Udinese, wynik 3-1

AS Roma pokonała Udinese 3-1 w meczu rozegranym w ramach 13. kolejki Serie A na Stadio Olimpico. Wynik na przerwę to 1-0, a bramki dla gospodarzy zdobyli Lorenzo Pellegrini, Tammy Abraham oraz Eldor Shomurodov. Udinese odpowiedziało jedynym trafieniem ze strony Gerard'a Deulofeu.

Mecz Serie A: AS Roma vs Udinese

Dzisiaj na Stadio Olimpico odbyła się zacięta konfrontacja pomiędzy drużynami AS Roma i Udinese. Mecz zakończył się wynikiem 3-1 na korzyść gospodarzy. Atmosfera na stadionie była gorąca, a kibice wspierali swoje drużyny do końca. Sędzią głównym spotkania był Luca Massimi z Włoch.

Pierwszą bramkę dla AS Roma zdobył G. Mancini w 20. minucie meczu, asystującemu P. Dybala. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 1-0. Jednak w drugiej połowie Udinese zdołało wyrównać za sprawą F. Thauvina, który trafił do bramki w 57. minucie. Mimo jednak starań gości, to AS Roma okazała się silniejsza. W 81. minucie P. Dybala zdobył bramkę, a asystę zanotował R. Lukaku. Ostateczne zwycięstwo gospodarzy zostało przypieczętowane w doliczonym czasie gry, gdy S. El Shaarawy trafił do bramki, a zespołowi pomógł E. Bove.

Spotkanie nie obyło się bez kartek - Lorenzo Pellegrini z AS Roma otrzymał żółtą kartkę w 33. minucie, natomiast na stronie Udinese żółte kartki zobaczyli João Ferreira (19'), Lazar Samardžić (26') oraz Isaac Success (27').

Warto zauważyć, że w tej fazie rozgrywek Serie A, AS Roma zmierzy się kolejno z Servette FC, Sassuolo i Fiorentiną, natomiast Udinese czekają starcia z Veroną, Interem i Sassuolo.