Mecz między Salernitana oraz AS Roma na obiekcie Stadio Arechi dnia 2024-01-29 19:45: 1-2

W dniu 29 stycznia 2024 roku na Stadio Arechi odbył się mecz pomiędzy drużynami Salernitana oraz AS Roma w ramach 22. kolejki włoskiej Serie A. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AS Roma 2-1, po bramkach zdobytych w drugiej połowie meczu. Wynik na przerwę był bezbramkowy, a decydujące trafienie padło w ostatnich minutach regularnego czasu gry.

Serie A

Salernitana 1-2 AS Roma

Data i godzina meczu: 29 stycznia 2024, 19:45

Miejsce rozgrywki: Stadio Arechi

Sędzia Główny: Marco Di Bello, Włochy

Rozpoczęło się emocjonujące widowisko na Stadio Arechi, gdzie gospodarze, Salernitana, podejmowali AS Roma w ramach 22. kolejki Serie A.

Pierwsza połowa nie przyniosła żadnych bramek, choć obie drużyny stworzyły kilka groźnych sytuacji pod bramką rywali. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice dopingowali swoje drużyny, tworząc niesamowite widowisko.

Druga połowa rozpoczęła się od gola strzelonego przez Paulo Dybalę z AS Roma w 51. minucie, po asyście R. Karsdorpa, otwierając wynik na korzyść gości. Salernitana szybko odpowiedziała, gdy Lorenzo Pellegrini podwyższył prowadzenie dla AS Roma w 66. minucie po asyście R. Karsdorpa.

Gospodarze jednak nie poddali się i zdołali zdobyć gola honorowego w 70. minucie, kiedy to G. Kastanos trafił do siatki po asyście L. Tchaouna. Niestety, mimo desperackich wysiłków, nie udało im się wyrównać wyniku, a mecz zakończył się wynikiem 1-2 na korzyść AS Roma.

Salernitana zakończyła mecz z dwoma żółtymi kartkami, które zostały pokazane Niccolò Pierozziemu w 43. minucie i Antonio Candrevie w 87. minucie. Z kolei AS Roma otrzymała trzy żółte kartki, dla Paulo Dybali (-5'), Lorenzo Pellegriniego (45') i Rui Patrício (89').

Mimo napiętej atmosfery na boisku, żadna z drużyn nie otrzymała czerwonej kartki.

Zwycięstwo AS Roma pozwoliło im utrzymać się w czołówce ligi, a kolejne mecze zapowiadają się równie emocjonująco dla obu drużyn.

Następne mecze dla Salernitana to spotkania z Empoli, Interem i Monzą, natomiast AS Roma zmierzy się z Cagliari, Interem oraz Feyenoordem.