Spotkanie AS Roma vs Lecce dnia 2023-11-05 17:00 na obiekcie Stadio Olimpico: 2-1

W kolejce 11 Serie A doszło do emocjonującego starcia między AS Romą a Lecce na Stadio Olimpico. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla gospodarzy, którzy odrobili straty po bezbramkowej pierwszej połowie. Bramki padły dopiero we drugiej połowie, zapewniając kibicom wiele emocji. Sędzią tego spotkania był Andrea Colombo z Włoch.

Mecz Serie A: AS Roma vs Lecce

W dniu 5 listopada 2023 roku na Stadio Olimpico odbyło się spotkanie pomiędzy drużynami AS Roma i Lecce, które zakończyło się wynikiem 2-1.

Rozpoczęcie meczu

Od pierwszych minut obie drużyny prezentowały ofensywną grę, starając się narzucić swój styl gry przeciwnikowi. Mecz rozpoczął się dynamicznie, z licznymi akcjami z obu stron, jednak żadna z drużyn nie potrafiła wykorzystać okazji na zdobycie bramki. W pierwszej połowie obie drużyny starały się kontrolować środkowe pole, nie pozwalając przeciwnikowi na zbyt wiele okazji do strzałów na bramkę. Pomimo starań piłkarzy, wynik na przerwę pozostał bezbramkowy.

Druga połowa

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście, którzy po kilku groźnych akcjach zdołali objąć prowadzenie. W 71. minucie meczu P. Almqvist strzelił bramkę dla Lecce po asyście L. Bandy, dając swojej drużynie prowadzenie 1-0. AS Roma nie zamierzała jednak pozostawać w tyle i zaciekle atakowała bramkę rywali. Drużyna ta zdołała doprowadzić do wyrównania dopiero w doliczonym czasie gry. W 90. minucie S. Azmoun zdobył bramkę, a asystę zaliczył N. Zalewski, wyrównując wynik na 1-1.

Decydujące chwile

W ostatnich chwilach meczu emocje sięgnęły zenitu, gdy R. Lukaku strzelił bramkę na wagę zwycięstwa dla AS Roma. Zespół gospodarzy zdołał odwrócić losy spotkania i wywalczyć cenne trzy punkty. Ostateczny wynik meczu to 2-1 dla AS Roma.

Kartki

W trakcie meczu sędzia ukarał zawodników obu drużyn kartkami żółtymi. Renato Sanches, Diego Llorente oraz Romelu Lukaku z AS Roma otrzymali kartki żółte, natomiast Lameck Banda, Patrick Dorgu, Ylber Ramadani, Ahmed Touba oraz Gabriel Strefezza z Lecce również zostali ukarani.

Podsumowanie

Mecz sędziował Andrea Colombo z Włoch. Zwycięstwo AS Roma pozwoliło drużynie utrzymać dobrą passę i zyskać pewność siebie przed kolejnymi spotkaniami. Następne mecze dla AS Roma to starcia z zespołami Slavia Praha, Lazio oraz Udinese, natomiast Lecce zmierzy się z AC Milan, Veroną i Bologną. Obydwa zespoły z pewnością będą chciały kontynuować swoje dobre wyniki w kolejnych meczach ligowych.