Spotkanie Monza vs AS Roma, wynik 1-4

W ostatnim meczu rozgrywek Serie A drużyna Monza podejmowała na własnym stadionie ekipę AS Roma. Spotkanie odbyło się 2 marca 2024 roku o godzinie 17:00 w U-Power Stadium. Po emocjonujących 90 minutach to goście z Rzymu wyszli zwycięsko, pokonując gospodarzy wynikiem 4-1. Już na przerwę piłkarze z AS Roma schodzili z prowadzeniem 2-0, a ostateczny wynik ustalili dodatkowymi dwoma bramkami w drugiej połowie.

Monza - AS Roma 1-4: Roma Dominuje na U-Power Stadium

W środowe popołudnie na stadionie U-Power Stadium odbyło się starcie pomiędzy drużynami Monza i AS Roma. Mecz ten należał do 27. kolejki Serie A, zapowiadał się emocjonująco, ale to goście okazali się zdecydowanie lepszą drużyną tego dnia.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17:00, a sędzią głównym tego starcia był Marco Piccinini z Włoch. Obie drużyny wyszły na murawę w pełnym składzie, gotowe do walki o cenne punkty.

Pierwsza połowa nie była łaskawa dla gospodarzy, którzy musieli zmagać się z dynamiczną grą AS Roma. Efektem tego były dwie bramki strzelone przez gości. W 38. minucie pierwszego gola zdobył Lorenzo Pellegrini, asystującemu do bramki Romelu Lukaku'owi, który z kolei podwyższył prowadzenie Romy w 42. minucie po podaniu od Paola Dybali. Wynik do przerwy to 0-2 dla gości.

Druga połowa także nie przyniosła wytchnienia dla drużyny Monza. Paolo Dybala w 63. minucie podwyższył prowadzenie dla AS Romy na 0-3. Losy meczu zostały przesądzone po bramce Lucasa Paredesa w 82. minucie, zapewniając gościom prowadzenie 0-4.

Mimo to Monza nie poddała się i zdołała zdobyć honorowego gola w 87. minucie, kiedy to Antonio Carboni znalazł drogę do bramki Romy, asystującemu mu Vittorio Carboniemu. Ostateczny wynik meczu to 1-4 dla AS Romy.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Warren Bondo z Monzy został ukarany żółtą kartką w 62. minucie, natomiast w zespole gości żółte kartki otrzymali: Rasmus Kristensen (25'), Angeliño (48'), Mile Svilar (58') i Bryan Cristante (84').

Na czerwone kartki nie było z kolei miejsca w tym meczu.

AS Roma dominująco wygrała to starcie, prezentując wysoką jakość gry i skuteczność pod bramką rywali. Monza natomiast będzie musiała popracować nad swoją formą, aby odnosić lepsze rezultaty w kolejnych meczach.

Następne spotkania dla Monzy to starcia z Genoa, Cagliari oraz Torino, natomiast AS Roma zmierzy się z Brighton, Fiorentiną i ponownie z Brighton. Czy Roma utrzyma swoją dobrą passę? Czy Monza zdoła odwrócić swoje wyniki na lepsze? Czekamy na kolejne emocje na włoskich boiskach Serie A!