Udinese - AS Roma, wynik meczu: 1-2

W meczu 32. kolejki włoskiej Serie A Udinese podejmowało na własnym stadionie ekipę AS Roma. Spotkanie to odbyło się 25 kwietnia 2024 roku o godzinie 16:00 w Bluenergy Stadium. Po emocjonujących 90 minutach gry to drużyna z Rzymu wyszła zwycięsko, pokonując gospodarzy 2:1. Wynik na przerwę wskazywał na prowadzenie Udinese, ale AS Roma zdołała odwrócić losy spotkania i zgarnęła pełną pulę punktów.

Relacja z meczu Udinese - AS Roma

24 kwietnia 2024 roku na Bluenergy Stadium odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Udinese i AS Roma. Spotkanie to było częścią 32. kolejki rozgrywek Serie A. Sędzią głównym tego starcia był Luca J. Pairetto z Włoch.

Atmosfera na stadionie była niesamowicie gorąca, kibice obu drużyn głośno dopingowali swoich ulubieńców, tworząc niesamowitą kulę dźwięku. Piłkarze wychodzili na murawę z determinacją w oczach, gotowi do walki o kolejne punkty w lidze.

Od samego początku mecz zapowiadał się emocjonująco, a już w 23. minucie R. Pereyra zdobył bramkę dla Udinese, dając swojej drużynie prowadzenie 1-0. Gospodarze kontrolowali grę i utrzymywali przewagę aż do przerwy.

Druga połowa spotkania była pełna zwrotów akcji. W 64. minucie R. Lukaku strzelił wyrównujące trafienie dla AS Roma po asyście B. Cristante. Mecz nabrał jeszcze większego tempa, a obie drużyny walczyły o zwycięstwo.

W doliczonym czasie gry, w 90. minucie, B. Cristante ponownie pojawił się na listwie strzelców, tym razem zdobywając bramkę na 2-1 dla AS Roma po podaniu P. Dybali. To trafienie przesądziło o losach meczu, kończąc pojedynek wynikiem 1-2 dla gości.

Spotkanie nie obyło się bez kontrowersji, sędzia pokazał kilka żółtych kartek zawodnikom obu drużyn. W drużynie Udinese kartonikami ukarani zostali Hassane Kamara, Jaka Bijol oraz Martín Payero. Natomiast w AS Roma kartki obejrzały Tommaso Baldanzi i Rick Karsdorp.

Warto zauważyć, że żadna z drużyn nie została ukarana czerwoną kartką podczas tego meczu. Po zakończonym spotkaniu, obie ekipy skupią się teraz na kolejnych wyzwaniach. Następne mecze dla Udinese to starcia z Napoli, Lecce i Empoli, natomiast AS Roma zmierzy się z Bayer Leverkusen, Juventusem i ponownie z Bayer Leverkusen.