AS Roma vs Bologna, wynik spotkania - 1-3

W sobotnim starciu drużyn AS Roma i Bologna na Stadio Olimpico padł klarowny wynik 1-3 na korzyść gości. Bologna objęła prowadzenie już w pierwszej połowie, utrzymując je do końcowego gwizdka. Mecz odbył się 7 dni temu, dokładnie 2024-04-22 o godzinie 16:30, w ramach 33. kolejki włoskiej Serie A.

Relacja z meczu AS Roma - Bologna: Dramat na Stadio Olimpico!

W sobotnie popołudnie na Stadio Olimpico odbył się niezwykle emocjonujący mecz 33. kolejki Serie A pomiędzy drużynami AS Roma a Bologna. Gospodarze walczący o miejsce w europejskich pucharach podejmowali gości z determinacją, jednak to Bologna okazała się skuteczniejsza, zwyciężając ostatecznie 3-1.

Spotkanie rozpoczęło się pełnym zaangażowania, a już w 14. minucie na listę strzelców wpisał się O. El Azzouzi, asystującemu R. Calafioriemu, dając prowadzenie gościom. AS Roma próbowała odpowiedzieć, ale to Bologna podwójnie zaskoczyła gospodarzy, gdy J. Zirkzee trafił do siatki tuż przed przerwą, ustalając wynik na 2-0 na korzyść gości przed pauzą.

Po zmianie stron Rzymianie ruszyli do ataku, co zaowocowało bramką S. Azmouna w 55. minucie. Jednak nadzieje kibiców AS Roma szybko rozwiał A. Saelemaekers, zdobywając trzecią bramkę dla Bologny po asyście J. Zirkzeea w 65. minucie.

Mecz nie obył się bez kontrowersji, a sędzia Fabio Maresca musiał kilkukrotnie sięgać po żółte kartki. Zarówno gospodarze, jak i goście zbierali kartki, z Leandro Paredesem i Joshuą Zirkzee na czele. Niestety, emocje sięgnęły zenitu, kiedy w 63. minucie czerwoną kartkę zobaczył Diego Llorente z AS Roma oraz Remo Freuler z Bologny.

W rezultacie, drużyna Bologny odniosła zasłużone zwycięstwo 3-1 nad AS Roma na Stadio Olimpico. Następne wyzwania czekają obie ekipy, ale na pewno to spotkanie pozostanie w pamięci kibiców jako jedno z pełnych napięcia i emocji. Czy AS Roma zdoła się podnieść po tej porażce? Czas pokaże.