Mecz Bologna kontra AS Roma, wynik końcowy 2-0

Dzisiaj na Stadio Renato Dall'Ara odbył się mecz pomiędzy drużynami Bologna i AS Roma. Spotkanie to było częścią 16. kolejki Serie A i zakończyło się wynikiem 2-0 na korzyść gospodarzy. Wynik na przerwę to 1-0. Mecz odbył się o godzinie 17:00 w dniu 17 grudnia 2023 roku.

Mecz pomiędzy drużynami: Bologna vs AS Roma

17 grudnia 2023 roku o godzinie 17:00 na Stadio Renato Dall'Ara odbył się mecz pomiędzy drużynami Bologna i AS Roma w ramach 16. kolejki Serie A. Sędzią głównym spotkania był Marco Guida.

Mecz zakończył się wynikiem 2-0 na korzyść gospodarzy, którzy prowadzili 1-0 po pierwszej połowie.

Relacja z meczu

Emocjonujące widowisko na Stadio Renato Dall'Ara rozpoczęło się od ataków obu drużyn. W 9. minucie spotkania Diego Llorente (AS Roma) otrzymał żółtą kartkę za faul. Gospodarze również nie oszczędzali rywali, a już w 9. minucie Alexis Saelemaekers (Bologna) został ukarany kartką.

W 37. minucie N. Moro (Bologna) strzelił gola, ustalając wynik na 1-0 dla gospodarzy. Asystę przy bramce zanotował D. Ndoye.

Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 1-0, jednak goście nie zamierzali się poddawać. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice dopingowali swoje drużyny do końca.

Po przerwie, w 49. minucie R. Kristensen (Bologna) podwyższył prowadzenie swojego zespołu, zdobywając bramkę na 2-0.

W drugiej połowie arbiter pokazał kilka żółtych kartek, m.in. Lorenzo Pellegrini (AS Roma) i Lewis Ferguson (Bologna). Ostatecznie Remo Freuler (Bologna) również został ukarany w 66. minucie. Dodatkowo Leandro Paredes (AS Roma) otrzymał żółtą kartkę w 66. minucie, a Edoardo Bove (AS Roma) w 72. minucie.

W końcówce spotkania emocje sięgnęły zenitu, jednak żadna z drużyn nie zdołała już wpisać się na listę strzelców. Mecz zakończył się wynikiem 2-0 dla Bologna.

Po spotkaniu zarówno Gospodarze, jak i Goście nie otrzymali czerwonych kartek.

Następne mecze dla Bologna to starcia z Interem, Atalantą i Udinese, natomiast AS Roma zmierzy się z Napoli, Juventusem i Manchesterem City.