Spotkanie AS Roma - Atalanta na stadionie Stadio Olimpico dnia 2024-01-07 19:45: końcowy wynik 1-1

W meczu 19. kolejki włoskiej Serie A drużyna AS Roma podejmowała na własnym stadionie ekipę Atalanty. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1, a wynik na przerwę również wskazywał remis 1-1. Mecz odbył się 7 stycznia 2024 roku o godzinie 19:45 na Stadio Olimpico.

Mecz pomiędzy drużynami AS Roma (Gospodarz) a Atalanta (Goście)

W dniu 7 stycznia 2024 roku na Stadio Olimpico odbył się mecz pomiędzy drużynami AS Roma a Atalanta w ramach 19. kolejki Serie A. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1, a emocje sięgały zenitu przez całe 90 minut. Sędzia główny G. Aureliano nie miał łatwego zadania, gdyż obie drużyny starały się zdobyć trzy punkty.

Sprawozdanie z meczu

17 tysięcy kibiców zgromadzonych na Stadio Olimpico trzymało kciuki za swoje drużyny. Pierwszą bramkę w 8. minucie zdobył T. Koopmeiners, który wykorzystał sytuację po asyście A. Miranchuka. Goście wychodzili na prowadzenie, jednak gospodarze szybko odpowiedzieli. W 39. minucie P. Dybala popisał się wyjątkowym trafieniem, doprowadzając do wyrównania 1-1, co sprawiło, że emocje na stadionie osiągnęły zenit.

Spotkanie było bardzo zacięte, co potwierdzają żółte kartki, które zostały pokazane zawodnikom obu drużyn. W drużynie gospodarzy za faule ukarani zostali J. Mourinho i R. Kristensen, natomiast w zespole gości żółte kartki otrzymali G. Scalvini, M. Ruggeri, Ederson, T. Koopmeiners, D. Zappacosta oraz E. Holm.

Przygnębiającym wydarzeniem był moment, gdy trener AS Roma, J. Mourinho, otrzymał czerwoną kartkę w doliczonym czasie gry. Decyzja sędziego wywołała wiele kontrowersji na trybunach, jednak nie zmieniła wyniku meczu. Czerwone kartki nie otrzymał żaden zawodnik z Atalanty.

Obie drużyny teraz przystępują do przygotowań na kolejne spotkania. AS Roma zmierzy się z Lazio, AC Milan oraz Veroną, natomiast Atalanta zagra z AC Milan, Frosinone oraz Udinese. Emocje towarzyszyły temu meczowi do samego końca, pozostawiając kibiców z niecierpliwością oczekujących na kolejne starcia swoich ulubionych drużyn.