Spotkanie AS Roma - Udinese zakończone wynikiem 3-1

W sobotę na Stadio Olimpico doszło do starcia pomiędzy drużynami AS Roma i Udinese w ramach 13. kolejki Serie A. Gospodarze zdołali pokonać swoich rywali z wynikiem 3-1, co pozwoliło im utrzymać się w czołówce włoskiej ligi. Wynik na przerwę wskazywał na minimalną przewagę Romy, która ostatecznie zdominowała drugą połowę i zapewniła sobie zwycięstwo. Mecz utrzymany był w napiętej atmosferze, a kibice mogli cieszyć się z widowiska na boisku.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami AS Roma i Udinese:

Poczatek meczu

Mecz pomiędzy drużynami AS Roma a Udinese został rozegrany na Stadio Olimpico w ramach 13. kolejki Serie A. Sędzią głównym był Luca Massimi z Włoch. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice obu drużyn głośno dopingowali swoje zespoły, tworząc niesamowitą atmosferę.

Przebieg meczu

AS Roma wyszła na prowadzenie w 20. minucie za sprawą bramki zdobytej przez G. Manciniego, który wykorzystał asystę P. Dybali. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0 na korzyść gospodarzy.

W drugiej połowie Udinese zdołało wyrównać w 57. minucie za sprawą bramki F. Thauvina, który wykorzystał asystę M. Payero. Mecz zaczął nabierać tempa, obie drużyny walczyły o zdobycze kolejnych bramek. Ostatecznie to AS Roma wyszła zwycięsko z tego starcia, zdobywając kolejne bramki w 81. minucie (P. Dybala) i 90. minucie (S. El Shaarawy).

Kartki

W trakcie meczu sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn. Lorenzo Pellegrini otrzymał żółtą kartkę w 33. minucie, natomiast żółte kartki dla zawodników Udinese otrzymali João Ferreira (19'), Lazar Samardžić (26') oraz Isaac Success (27'). Czerwonych kartek w tym meczu nie było.

Po zakończonym meczu AS Roma zajmuje w tabeli Serie A, natomiast Udinese zajmuje .

Następne mecze dla AS Roma to spotkania przeciwko Servette FC, Sassuolo oraz Fiorentinie. Natomiast Udinese zmierzy się z Veroną, Interem oraz Sassuolo.